przedmioty biologiczno chemiczne

przedmioty biologiczno chemiczne (1)

20 marca i 27 marca 2015 r. w naszej szkole odbyły się spotkania młodzieży z lekarzami, którzy zachęcali do dbania o własne zdrowie poprzez profilaktykę. Pierwsze spotkanie przebiegło pod hasłem ,,Żyj zdrowo i kolorowo”. Uczniowie mogli dowiedzieć się o zasadach zdrowego odżywiania, o piramidzie żywienia, a także o profilaktyce próchnicy. Kolejne spotkanie miało na celu zachęcanie młodzieży do wykonywania częstych badań profilaktycznych, które pomagają wcześnie wykryć nowotwór. ,,Badam się więc mam pewność” – takie hasło promowało populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi  i raka szyjki macicy. Ciekawy wykład pani doktor onkolog z Rzeszowa poparła prezentacją multimedialną i specjalistycznymi zdjęciami medycznymi. Każdy uczestnik spotkania miał też możliwość przećwiczyć na modelach sposoby wykrywania niepokojących zmian              w gruczole sutkowym metodą palpacyjną. Uczestnicy otrzymali także zestawy promocyjne zachęcające do wykonywania bezpłatnych badań profilaktycznych. Organizatorem obydwu spotkań był prezes Stowarzyszenia ,,Dobro Powraca” – pan Konrad Mężyński.

Style Setting

Fonts